Česká Transplantační Společnost pacientům   

Český Tým Transplantovaných, z.s.

O nás O Českém týmu transplantovaných Zájemci o členství Zájemci o členství Co nás čeká Co nás čeká Fotogalerie CTT Fotogalerie CTT Výsledky Historie a výsledky

Historie a výsledky

Výsledky 2016

9. Mistrovství Evropy transplantovaných a dialýzovaných - Vantaa, Finsko

Výprava sportovců CTT (Českého Týmu Transplantovaných) se 10. - 17.7 zúčastnila 9. evropského šampionátu ve finském Vantaa. Týdenních soutěží se zúčastnilo šest sportovců, bafuňář z donucení a maminka juniorského závodníka. Celoroční aktivní činnost českých transplantovaných je vidět na stále se zlepšujících výsledcích. V konkurenci více než 800 účastníků z 24 států Evropy s různými transplantovanými orgány obstáli letos Češi na výtečnou a získali celkem 19 medailí (8+8+3).  
Petr Žitný (50-59) a Roman Dunda (40-49), naši osvědčení badmintonisté, získali každý ve své věkové kategorii zlato v singlu, stejně jako společně v deblu. Petr si k badmintonu ještě hodil míčkem pro zlato (66,91m) a oštěpem trefil stříbro. Benjamínek týmu, Tomík Smažák (12-14) si v běhu na 100m a skoku do dálky vybojoval zlato, stříbro si hodil míčkem a v bazéně si na 50m prsa vylovil bronzovou medaili. V tenise jsme měli nasazeného Tomáše Burdu (40-49) a výsledkem byla jeho stříbrná medaile. Tomáš získal nejvíc medailí, k tenisu má ještě zlato za hod míčkem (58,69m), stříbrná umístění za vrh koulí a diskem a bronz za hod oštěpem. Náš běžec Vojta Koudelka (30-39), který je už deset let pevnou oporou týmu, dosáhl čistým stylem na zlato na 400m (57,14s) a dvakrát na stříbro na 200m a 800m. Nemít transplantovanou ledvinu, asi bychom o něm slyšeli stejně jako o Usainu Boltovi… Poslední z šestice, Libor Malínský (50-59) také uspěl v atletice, kdy si dohodil na stříbro míčkem a v chůzi na 5km došel pro bronzovou medaili. V sobotu odpoledne soutěže skončily, na stadionu proběhlo emotivní loučení a večer slavnostní večeře. Bude-li nám osud příznivý, sejdeme se za rok ve španělské Malaze na XXI. světových hrách.
Hlavním partnerem byla letos společnost Astellas Pharma s.r.o., dalšími partnery Nadace Charty 77 svým Kontem Bariéry, B.Braun Avitum, s.r.o. a řada dalších menších sponzorů.

Výsledky 2015

20. světové hry transplantovaných – Mar del Plata, Argentina

Začátkem září se Český Tým Transplantovaných (CTT) vrátil z jubilejního, 20. světového šampionátu transplantovaných sportovců z argentinského Mar del Plata, kde sportovci soutěžili v atletických, míčových, plaveckých a dalších disciplínách. Letošní účast byla celkem 990 sportovců ze 44 států světa s transplantovanou ledvinou, játry, srdcem, pankreatem, plícemi nebo kostní dření. Výprava CTT čítala osm transplantovaných (ledvina nebo játra) v rozsáhlém spektru věkových kategorií. Výsledky předčily naše očekávání. Benjamínek výpravy, Tomík Smažák (kategorie 9-11 let), získal stříbrnou medaili ve skoku dalekém a kriketu stejně jako bronz v běhu na 100m a stolním tenisu (každý účastník se smí přihlásit na pět disciplín). Naše zástupkyně něžného pohlaví, Petra Vovesná si doběhla pro zlato na 200m a stříbro na 100m; dlouholetý šampión Vojta Koudelka (30-39) jako vždy zazářil a zvítězil v bězích na 400 a 800m, Petr Žitný (50-59) dohodil oštěpem na zlatou metu a stejnou medaili získal v kriketu, team manažer Roman Dunda (40-49) získal bronzovou medaili v badmintonu. Tomáš Burda (40-49) vrhl koulí ze všech nejdále, stříbro získal v kriketu a coby diskobolos obsadil třetí příčku. Český veterán Zbyněk Schwarz (60-69) vybojoval další zlatou medaili v badmintonu. Nejstarší kategorie 70+ má také vždy několik sportovců.
Český tým obsadil celkově čtrnácté místo se svými 15 medailemi (7-4-4) hned za velkými týmy s více než 30 členy.
Naše poděkování patří sponzorům, kteří pravidelně podporují aktivity CTT na zahraničních akcích. Především jde o Nadaci Charty 77 se svým Kontem Bariéry, společnosti Astellas, Čeps, BBraun a několik dalších. Skvělé zázemí nám tvoří IKEM.
Příští rok se bude konat 9. Evropský šampionát v Helsinkách a další, 21. světové hry v roce 2017 ve španělské Malaze.

Výsledky 2014

8. Mistrovství Evropy transplantovaných a dialyzovaných sportovců

V polském Krakově se 16-23 srpna konalo 8. mistrovství Evropy transplantovaných a dialyzovaných sportovců, kterých se sešlo 354 z 22 zemí. Českou republiku reprezentovalo sedm transplantovaných sportovců a dvě členky doprovodu.

Největší radost nám dělal nový člen, teprve 10-letý Tomáš Smažák s transplantovanou ledvinou, který v kategorii 8-11 let získal dvě bronzové a dvě zlaté medaile v kraulu na 50m, ve skoku dalekém, hodu míčkem a běhu na 50m. Osvědčení hráči badmintonu, Roman Dunda a Petr Žitný (oba 40-49) se podělili o dvě zlatá a jedno stříbrné umístění a Tomáš Burda (40-49) v tenisu obsadil druhé místo. Další výsledky se dostavily v posledních dvou dnech v atletice. Petr hodil oštěpem na stříbro a míčkem na zlatou metu, stejně jako Libor Malínský (50-59), Tomáš ve své věkové kategorii dohodil na stříbro a koulí si vrhl další stříbro. Úspěšný běžec Vojta Koudelka (30-39) nezklamal a bylo z toho zlato na 400m a stříbro na 800m, Roman si ve sprintu na 100m doběhl pro bronz a nakonec štafeta ve složení Roman, Petr, Tomáš a Vojta dosáhla na třetí místo. Česká výprava si takto z Polska přivezla celkem 17 medailí (z toho 7 zlatých, 6 stříbrných a 4 bronzové).


9 zimní světové hry transplantovaných v La Chapelle d’Abondance – Francie

Český Tým Transplantovaných se zúčastnil zimních her v termínu 12. – 17. ledna v konkurenci 135 sportovců z 19 států celého světa. Nejmladším závodníkem na šampionátu byl 8 letý Kanaďan, nejstarším 82 letý Ital. Našich 8 sportovců získalo 13 medailí v devíti disciplínách, letos jsme bohužel na cestě domů na hraničních přechodech neproclívali žádné zlato.

Nejmladší člen týmu, Milan Slavíček získal stříbro ve slalomu a dvě bronzové medaile v obřím a super G slalomu, podobně jako Roman Dunda 2 bronzy ve stejných disciplínách a stříbro v letmo měřených 150m. Nejlepším českým závodníkem se stal nově příchozí Martin Turek (kategorie 40-49), který se umístil ve všech pěti nahlášených disciplínách, tj. 3 druhá místa v biatlonu, štafetě 3x3km a běhu na sněžnicích na 2km. K tomu si přibalil do krosny dvě bronzové medaile v běhu na 5km a hodinovce. Tomáš Burda si dojel na letmých 150m pro bronz, Jaroslav Deďo též bronz v hodinovce a Petr Žitný s Petrem Markem spolu s výše uvedeným Martinem vybojovali bronz ve štafetě 3x3km.

Výsledky 2013

XIX. světových her transplantovaných se v jihoafrickém Durbanu na přelomu července a srpna zúčastnilo téměř 1000 sportovců ze 48 států světa. Českou republiku reprezentovalo deset transplantovaných sportovců, z toho jedna žena. Jako vždy jsme v těžké konkurenci obstáli a získali 12 medailí. O čtyři zlaté se podělili Vojta Koudelka na středních tratích 400m (nový světový rekord) a 800m, Václav Burda na 1500m a Petr Žitný v hodu oštěpem. Pět stříbrných medailí si rozdělili Zbyněk Schwarz za badminton, Vašek ještě za mini-maraton 5km a 800m, Petr čtvrté stříbro v hodu míčkem a naše atletka Petra Vovesná si doběhla pro páté za 200m, k čemuž ještě přidala bronz na 100m. Další dvě bronzové medaile získali Tomáš Burda v tenise a Zbyněk ještě míčkem dohodil na bronz. Další čtyři čeští sportovci zůstali letos před medailovými pozicemi.

Účast našich sportovců byla realizována s finanční podporou Ústeckého kraje.

Výsledky 2012

7. evropské hry transplantovaných a dialyzovaných - srpen 2012

Ve dnech 18. - 25. srpna hostil chorvatský Záhřeb 7. evropské hry transplantovaných a dialyzovaných, kterých se zúčastnilo 285 závodníků z 28 zemí. Náš tým přijel v rekordním počtu deseti sportovců a získal také rekordní počet medailí - 13 zlatých, 8 stříbrných a 3 bronzové. Zdeňka Marešová vybojovala zlato ve stolním tenise v jednotlivcích a společně s Liborem Malínským i ve čtyřhře. Další zlato přidala ve vrhu koulí a v hodu míčkem, svoji sbírku rozšířila o stříbro z bowlingu. Libor Malinský přidal k již zmíněnému zlatu i zlatou medaili z chůze na 5 km a stříbro z vrhu koulí. Pro další zlaté medaile si doběhl Vojta Koudelka na tratích 200 m, 400 m, 800 m a spolu s Tomášem Burdou, Romanem Dundou a Petrem Žitným i ve štafetě na 4x100 m. Roman Dunda zvítězil v badmintonu ve dvojhře stejně tak i ve čtyřhře společně s Petrem Žitným. K tomu přidal stříbro v běhu na tratích 100 a 200 m. Petr Žitný získal do své sbírky stříbro z badmintonu jednotlivců. Tomáš Burda zvítězil v hodu míčkem, stříbro získal ve vrhu koulí, v tenise jednotlivců a spolu se Zdeňkem Burýškem i ve čtyřhře. Tomáš rozšířil svojí sbírku medailí o bronz z trati 200 m. Zdeněk Burýšek přidal k již zmíněnému stříbru bronz v tenise jednotlivců. Poslední zlato získal náš benjamínek (junior) Milan Slavíček v hodu míčkem. Mirek Dušovský spolu Janem Svobodou získali ve čtyřhře v tenise bronz.

reportáž České televize ze Světových her transplantovaných v Záhřebu

VIII světové zimní hry Anzere – březen 2012

10. 3. se vrátil Český Tým Transplantovaných ze švýcarského Anzere, kde v konkurenci 185 sportovců z 28 států světa získal celkem 13 medailí v šesti členech a 7 disciplínách. Letos jsme se rozhodli k razantnímu omlazení týmu a náš junior, 15-letý Milan Slavíček (ledvinu má od svých šesti let) úžasně zabodoval. Přihlásil se na čtyři alpské disciplíny a domů si vezl 4 medaile. Zlato za paralelní slalom, stříbro si vyjel ve slalomu a obřím slalomu a bronzovou medaili v super G. Další nový člen, Tomáš Burda, také uspěl a získal tři bronzové medaile v obřím, paralelním slalomu a super G. Další sjezdař, Roman Dunda, získal dvě stříbrné medaile ve slalomu a obřáku. Čtvrtý sjezdař, nejstarší člen výpravy, se při tréninku zranil a každý den na svahu ronil krokodýlí slzy, když deset kolegů jeho věkové kategorie 60-69 let se řítilo do údolí.
Další medaile zajistili běžci. Jarda Deďo si doběhl pro stříbro v hodinovce a pro bronz za 3 km, Petr Žitný získal bronz v hodinovce a oba společně s Petrem Markem ještě bronz ve štafetě 3x3.

Výsledky 2011

Švédsko, Goteborg, červen. XVIII světových her se zúčastnilo celkem 1100 transplantovaných sportovců z 54 států světa. Naši republiku zastupovalo 8 členů CTT. Celkem jsme získali 5 zlatých, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile. Největším zážitkem, i když skrytě očekávaným, byla hra našich nově příchozích členů. Zdeňka Marešová získala s přehledem a lehkostí zlato ve stolním tenisu a přidala bronz v hodu míčkem. Neméně efektně a efektivně si počínal Zbyněk Schwarz nad badmintonovou sítí a ke zlatu singl získal také zlato v deblu s Petrem. Po několikaleté pauze se vrátila Petra Vovesná a svůj návrat na světovou atletickou scénu náležitě oslavila stříbrem v běhu na 100m, petanque a bronzem na 200m. Další medaile již patřily „starým pákám“. Vojta Koudelka zvítězil v běhu na 400 a 800m a v mini maratónu na 5km získal stříbro, Petr Žitný, jak uvedeno výše, získal zlato v badmintonu double se Zbyňkem a stříbro v hodu míčkem a Roman Dunda získal v badmintonu bronz.

Podívejte se na reportáž České televize ze Světových her transplantovaných v Goteborgu, kde uvidíte nejen průběh her a výsledky, ale představí se vám i Český tým transplantovaných.

reportáž České televize ze Světových her transplantovaných v Goteborgu

Výsledky 2010

V srpnu se 8 členů CTT zúčastnilo 6. evropských her transplantovaných a dialýzovaných v irském Dublinu. V konkurenci 342 sportovců z 24 států Evropy jsme získali 6 zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové medaile, čímž ČR obsadila 10. místo. Václav Burda si doběhl pro zlato na 800m (2:24:71) a 1500m (4:56:30), stříbro v minimaratonu na 5km a jako člen štafety na 4x100m; Vojta Koudelka pro zlato za 400m (55,88s), stříbro za minimaraton a štafetu, Roman Dunda vybojoval zlato v badmintonu single a double s Petrem a stříbro v běhu 100m, golfu a štafetě, Petr Žitný si dohodil míčkem na zlato (67,38m) a druhé získal v double s Romanem, stříbro získal v chůzi na 5km, v badmintonu single a štafetě, Tomáš Dřevíkovský stříbro v bazéně za 100m kraul, Libor Malínský bronz za 5km chůze a za stolní tenis double s Mirkem, Mirek Dušovský bronz za stolní tenis double s Liborem a Jirka Nídl si vybojoval bronzovou medaili v petanque.

Výsledky 2009

Poslední týden v srpnu se 5 členů CTT zúčastnilo XVII světových her v Austrálii. V konkurenci 990 sportovců ze 45 států světa opět obstáli a získali 8 medailí. Vojta Koudelka si suverénně doběhl pro dvě zlaté medaile na 400 a 800m a bronz v 5 km mini-maratonu, Petr Žitný získal dvě stříbrná umístění v chůzi na 5 km a hodu míčkem a Roman Dunda tři bronzové medaile v badmintonu, skoku vysokém a golfu. Tyto výsledky jsou vůči loňským úspěchům podstatně cennější, neboť počet sportovců a jejich kvality se na světové úrovni značně zvyšují.

Výsledky 2008

Dalším letošním veni, vidi, vici CTT se staly právě skončené 5. evropské hry transplantovaných a dialýzovaných (září - Wűrzburg, Německo). V konkurenci 470 sportovců z 23 států jsme v počtu pouhých 6 účastníků přivezli 10 (5+2+3) medailí. Nejúspěšnější z týmu byl náš mladý atlet Vojta Koudelka, který si na 400, 800 a 1500 m bez problémů doběhl pro tři zlaté (např. jeho čas 55,26 na 400 m ve srovnání se světovým rekordem transplantovaných 53,60!!!), Roman Dunda obhájil své prvenství v golfu, další zlato získal v běhu na 100m a přidal stříbro v badmintonu, Zdeněk Burýšek tentokrát vyměnil tenis za šipky, z nichž má též stříbro a nakonec dva naši „skoroPhelpsové“ si vylovili tři bronzy z bazénu, Míla Civín na 50 m prsa a znak a Tomáš Dřevíkovský na 100 m prsa. Je vidět, že výsledky hovoří o kvalitách a přípravě českých reprezentantů samy za sebe.

Prvním úspěchem ČTT je účast na světových zimních hrách ve (finském Rovaniemi), kterého se zúčastnilo 7 členů ČTT a přivezli 6 medailí, dvě zlaté a čtyři bronzové. Na hry bylo přihlášeno cca 250 sportovců z 20 států světa. První zlatou medaili získal R. Dunda za závod na snowboardu a druhou tým curlerů (T. Dřevíkovský, P. Žitný, J. Nídl a R. Dunda), kteří překonali deset soupeřů. Státy Finsko, Francie, Švýcarsko a USA nasadily po dvou týmech, Rakousko, V. Británie a ČR po jednom. Bronzovou získala štafeta běžců (J. Deďo, P. Žitný, J. Nídl a P. Marek) ve sprintu na 500m (zlato Finsko 1, stříbro Norsko); za sebou nechali dalších 5 týmů; dále P. Žitný v běhu na 3 km, J. Nídl v biathlonu a čtvrtý bronz má R. Dunda v obřím slalomu. Oficiální výsledky najdete na http://www.rovaniemi2008.com/results.html.

Účast českého týmu ve světě

Rok Hry Místo Členů Medaile
2016 9.evropské Vantaa, FIN 6 8x1, 8x2, 3x3 detaily v popisu
2015 20. světové Mar del Plata, Arg 8 7x1, 4x2, 4x3 detaily v popisu
2014 8 evropské Krakov, P 7 7x1, 6x2, 4x3
2014 IX. zimní hry Abondance, F 8 5x2, 8x3 detaily výše
2013 XIX. Světové Durban, JAR 10 4x1, 5x2, 3x3 detaily viz výše v popisu
2012 7 evropské Záhřeb CR 10 13x1; 8x2; 3x3 jednotlivé disciplíny viz výše v popisu
2012 VIII zimní hry Anzere, CH 7 1x1 paralelní slalom; 5x2 slalom, obří a paralelní slalom, hodinový běh; 7x3 super G, 3km, štafeta 3x3km
2011 XVIII světové hry Goteborg, S 8 5x1 stolní tenis, badminton single, double, běh 400m, 800m, 4x2 běh 5km, běh 100m, hod míčkem, petanque, 3x3 hod míčkem, badminton single, běh 200m
2010 6. evropské Dublin, IRL 8 6x1 - 400m, 800m, 1500m, badminton single, double, hod; 8x2 - 2xminimaraton 5km, 100m, chůze 5km, štafeta 4x100m, 100m kraul, golf, badminton single; 4x3 - stolní tenis single, double, chůze, petanque.
2009 XVII světové hry Gold Coast, AUS 5 2x1 400, 800m běh, 2x2 chůze 5km, hod, 4x3 badminton, skok vysoký, golf, běh 5 km
2008 5. evropské Wűrzburg, D 6 5x1 100, 400, 800, 1500 m běh, golf, 2x2 badminton, šipky 3x3 50, 100m prsa, 50 m znak
2008 VI zimní hry Rovaniemi, FIN 7 2x1 snowboard, curling, 4x3 běh 3 km, obří sl, biatlon,štafeta 500
2007 XVI světové hry Bangkok, TH 6 1 golf 2 hod 4x3 debl badminton, 50m znak, hod, běh 100 a 200m
2006 IV evropské hry Pecs, H 6 3x1 běh 100m, 200m, badminton; 2x2 běh 200m, dálka 5x3
2005 XV světové hry London, Ontario, CAN 7 2 badminton
2004 III evropské hry Lublaň, SLO 6 2x1 chůze 5 km, hod, 3x2 100m kraul, badminton, výška 3 dálka
2004 V zimní hry Bormio, I nezjištěno
2003 IVX světové hry Nancy, F 3 2 hod
2002 II evropské hry Balaton, H 6 2x1 tenis, výška 5x2 stolní tenis, badminton, kraul 100m, hod, 2x3
2001 XIII světové hry Kobe, JAP 1 nezjištěno
2001 IV zimní hry Nendaz, CH 3 2 slalom; 3x3 běh 1hod., běh 3 km, slalom
2000 I evropské hry Athény, GR 3 2x1 stolní tenis, hod; 2x3 vrh koulí, kraul 100m
1999 XII světové hry Budapešť, H 3 2 hod míčkem
1999 III zimní hry SLC, Utah, USA 3 1 paralel.slalom; 2 slalom
1997 XI světové hry Sydney, AUS 4 3 debl tenis; 3 stolní tenis
1996 II zimní hry Pra-Loup, F 4 2 slalom; 3 super G
1995 X světové hry Manchester, GB 5 2 debl tenis; 3 tenis
1994 I zimní hry Tignes, F 3 2x3 sjezd, slalom
1993 IX světové hry Vancouver, BC, CAN 6 3 tenis
1991 VIII světové hry Budapešť, H 9 2x2 100m kraul, 50m prsa; 3 tenis

Transplantační centra Informační zdroje Imunosupresivní léky Slovníček Poradna
Mapa webu Kontakty Partneři

Praha běží vstříc transplantacím
 

Program transplantace ledvin od žijících dárců

Eulod

RSS verze 1.0
RSS (verze 1.0)

 

Česká transplantační společnost

Stránky pro odborníky

Český Tým Transplantovaných

 
© 2007 Česká Transplantační Společnost Datum poslední aktualizace: 07. 06. 2017